nastrid932 nastrid932
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Which is a better buy?

22 vitamins for $2 or 40 vitamins for $4

Respuesta :

09crabtreh
09crabtreh 09crabtreh
  • 02-12-2021

Answer:

i would say 40 for 4$

Step-by-step explanation:

bc ur getting double amount for 2$ and it will last longer

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2021

Answer:

40 victims for $4 sorry u was in my laptop and it didn't have the answer thingy so I'm doing it again lol

Answer Link

Otras preguntas

Indicate the appropriateness of the subject for a four- to a six-page research paper by answering the following question. Is the following topic suitable for a
independent of dependent plzzz help
Find the volume of this cylinder.
how life would be different in the 1920s?​
Please help me out please
What is the solution to the system of equations? Use the linear combination method. {2x−3y=9 {3x+5y=4
help quicc Identify the underlined portion of the sentence below: Roger bought me a huge diamond ring for our anniversary. a. Direct Object c. Subject b. Indir
explain how and why slavery developed in the american colonies
The diameter of a certain bacterium is about 0.00000006 meters.
For Spirit Day, each 8th-grade homeroom designs a unique two- color T-shirt. They get to choose from the colors red (R), blue (B), green (G), violet (V), and or