dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 7(xy)?​
4000 is ten times as much as
What does the worldwide population trend look like?
Which is the graph of y = ⌊x⌋ – 2?
Name a major argument the author makes to support that point of view
Why were the fourteenth and fifteenth amendments passed?
What country in south east Asia is considered de facto
What is the GCF for 21
© 3 = 7 (4 - 2u) - 6u
A cable hangs between a street pole and a house that are 3 m apart. The height of the cable above the ground is approximated by the function f(x) = cosh(x) + 3,