jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Which change results in the formation of different substances? (1) burning of propane (2) melting of NaCl (s) (3) deposition of CO2(g) (4) solidification of wat
Which compound is classified as a hydrocarbon? (1) butanal (3) 2-butanol (2) butyne (4) 2-butanone
Name one state that borders Canada
What movement tried to end racial discrimination?
whats the y intercept of y= 1/2 log(x+1)-log(2x+10)
Which formula represents an organic compound? ( l) CaH2 (3) H2O2 (2) C4H8 (4) P2O5
Convert 7.0055 into a mixed number in simplest form?
The House of Representatives has how many voting members?
A triangle has two sides of length 6 and 9. What could the length of the third side be? Check all that apply, A. 10 B. 7 C.4 D.2 E.15 F.12
At what type of plate boundary do compression and subduction take place?