madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

a home improvement store rents it’s delivery truck for $19 for the first 75 minutes and $4.75 for each additional 1/4 hour. if a customer rented the truck at 11
.The scale for a map is 20 miles = 1/2 inch. The distance between two towns on the map is 3 3/4 inches. What is the actual distance between these towns? 150 m
Why did Georgia’s leaders begin the land lottery system following The American Revolution
A client is scheduled for standard eeg testing to evaluate a possible seizure disorder. which nursing intervention should the nurse perform before the procedure
Judicial independence is a cornerstone of democracy because it ensures that the courts reach fair and unbiased decisions. Judicial independence is maintained in
b squared minus 7b plus 6
Which of the following best describes the experience at a fast food restaurant? A. El cliente da la propina después de comer. B. El camarero atiende la mes
(t+9)20=140 what is t
What is walt whitman’s epic theme in “song of myself”?
Mrs.Renoir has completed the interior portion of a quilt top measuring