nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

What is the Largest Desert in the World?
What Is a Zionist? Please help me :)
What led to the diverse populations of New York and New Jersey?
how do you solve the equation 2s+3=14s
Find the next two terms in the following sequence. 13, -5, -35, -77,...
simplify as much as possible.Assume that all variables represent positive real number4x√32xv^2 + v√2x^3
what is 5m+6+m-18=60
reason for adopting democracy in Libya,Egypt,Nepal and Bhutan?
Give five rational numbers lying between 3/5 and 4/5. Insert six rational numbers between 3 and 4.
what are at least 5 general PowerPoint guidelines that's you find useful and provide an example of how you would use each in real life setting