marilynirving19
marilynirving19 marilynirving19
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of a certain kind of fruit cost 96 cents, how much does 1 pound cost? OTT"​

Respuesta :

kiannotti911
kiannotti911 kiannotti911
  • 04-02-2022
The answer would be 16 because 96 divided by 6 =16
Answer Link

Otras preguntas

MY Partner's Name Is Joy he likes to be a farmer because he believed farmer is a profitable work depending in this story me 4 paragraph​
Why sugar is an organic compound
1.Amina bought 112 toffees each at GH40.45p. She sold each at GH40.53p. Find the total amount she bought the toffees, correct to 2 decimal places received from
There are 5 boys and 6 girls participating in a singing contest. What is the likelihood that a girl will win the contest?
when we got up it __ (rain). supply the correct from the verb​
who is at first went in universe?
1. Pick a correct sentence. a) Youth should not be held responsible for the climate change. b) We should visit a lake that Jeremy recommended so much. c) Th
Which of the following is a true statement regarding latex allergy
Simplify this expression:2 (m-11m)-m+10=​
HELP PLEASE! Select a figure from the options which will continue the same series as established by the problem figures.Please answer somebody! Need answer.