kwilliams122990 kwilliams122990
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

I need HELPPPPP pleaseeeee

I need HELPPPPP pleaseeeee class=

Respuesta :

kaitsides3
kaitsides3 kaitsides3
  • 01-03-2022

Answer:

$84 per person because if multiply 84 by 4 its 168

Answer Link
hutchhutchann
hutchhutchann hutchhutchann
  • 01-03-2022

84 per person

Step-by-step explanation:

84+84=168

168+84=252

252+84=336

Answer Link

Otras preguntas

One quart of fertilizer covers 300 square feet. To the nearest whole number how many quarts will Danielle need to cover her entire garden
Who introduces the concept of atomic number?
which fraction out of 5/8 and 7/11 is closest to 2/3?
What is the tone and mood of the quote "Like a boil that can never be cured as long as it is covered up but must be opened with all its pus-flowing ugliness"
Amanda sells homemade birthday cakes for a profit of $39 for cake she is considering switching to a new type of icing that will increase her profit as expressed
Find the area of the figure. Round to the nearest tenth if necessary.
remainder of 8529 divided by 42
which of the following events occurred in Los Angeles between 1970 and 2000? I. The white population increased. II. The Hispanic and black populations increased
Who said that "We need to work hard in order to move up in class"?
Read the sentence. I do not think the girls will be lost in the woods for too much longer. Which reading strategy is being described? A. Ask questions B. Ma