briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

6000 pounds / day =ton/week
Which amendment establishes that a president can only serve two terms?
Australian Plate and the Eurasian Plate boundary?
What value is the 9s in 299?
Angela earns $6.25 per hour babysitting. Estimate how much she will earn if she babysits for 9 hours this weekend. Explain.
What was the Warsaw ghetto
which is another way to write 3 tens 9 ones
Which one of the following choices would be an acceptable small meal for a person who is gluten intolerant? a. Microwave popcorn and carrot sticks b. Orange j
what is the value of the digit 8 in 686,293
The inclusion of Arabic words in Turkish and Farsi, and the use of the Arabic alphabet to write the Turkish and the Persian languages many centuries ago, are ex