sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

Name one of the two longest rivers in the United States.
Which reaction is single replacement? (1) 2H2O2 --> 2H2O + O2 (2) 2H2 + O2 --> 2H2O (3) H2SO4 + Mg --> H2 + MgSO4 (4) HCl + KOH --> KCl + H2O
What does the judicial branch do?
What is the gram-formula mass of Fe(NO3)3? (1) 146 g/mol (3) 214 g/mol (2) 194 g/mol (4) 242 g/mol
How old do citizens have to be to vote for President?
What is the name of the Vice President of the United States now?
Given the balanced equation representing a reaction: O2 --> O + O What occurs during this reaction? (1) Energy is absorbed as bonds are brok
a horse moves a sleigh 1.00 kilometers by applying a horizontal 2000 Newton force on its harness for 45 minutes. what is the power of the horse?
How/why do copy machines produce o zone?
what are the functions of Holloware