shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

b) A soft-serve ice cream shop charges $0.70 per ounce of ice cream. Ms. Evans bought 3.5 ounces.
How much did she spend?

Respuesta :

romogrady09 romogrady09
  • 04-03-2022

Answer:

2.45

Step-by-step explanation:

0.7 times 3.5 = 2.45

Answer Link

Otras preguntas

He planted this garden,.......?(Add question tag)​
What's the traditional order for writing an essay?
What is the slope of the line that contains the points (13,-2) and (3.-2)
Which relation is also a function
Will Mark Brainlest Help Please Please​
Sarah has four samples of substances: Sample A: 10 mL of olive oil Sample B: 10 mL of water Sample C: 20 mL of water Sample D: 20 mL of milk Which of the follow
Ted and Katie have saved up a total of $94. Ted has saved 6 dollars less than 4 times as much as Katie. How much has Katie saved
pls help!!! How can you prove the pennies are made of different material aside from cutting them in half?
Do radical expressions with the same degree and the _____ are called like terms.
the distance of a point P(x, y) from the origin O(0, 0) is given by OP=__​