williamsigh38 williamsigh38
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

I neeed help please help

I neeed help please help class=

Respuesta :

lokith
lokith lokith
  • 05-03-2022

Answer:

1 box of pencil cost 1 dollar and 1 box of pen cost 5 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What are the two ways that we discussed in class that can be used to determine if two expressions are equivalent?
my first day at school write essay​
how to find the rate of change of the inputs
The diagram below represents the inputs and outputs of cellular respiration. The arrows entering the cell are inputs. The arrows exiting the cell are outputs. C
How to tell someone you love them..?1
Which of the following statements about feudalism is false? a. Under feudalism, the landlord and the peasant needed each other. b. Under feudalism, the peasants
Write the slope-intercept form of the equation of the line with a slope of -9/4 that passes through the point (5,-2).
What was NOT an effect of Westward Expansion on Native tribes A. they were forced off their land onto reservations B. they were enslaved C. their food sources
What social opportunities Does London provide
A television has a normal price of £670. In a sale the price is reduced by 30%. Work out the price of the television in the sale.