mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

vWhat kind of map would need to show elevation in its legend?v
What are the lyrics to “No Tears Left To Cry” by Ariana Grande (just copy and paste)?
4. The desire to renegotiate treaties with Western nations, such as the United States, demonstrates that Japan 1. sought to avoid European spheres of influence
HURRYwhats a good claim for sayin no to bullying?
El hombre lobo de quilicura. Cual es su ambiente físico
Santoro co produced a draft statement of the financial position at the year end which showed the owners equity of 4,50,000. It was later discovered however that
5. Psychotherapy is physical treatment to individuals with some kind of physical problem​
What is the probability of getting tails and then tails
Why might romeo and juliet's choice to marry the following day be seen as impulsive and potentially dangerous?
Activity 16 Considering Your Task and Your Rhetorical Situation - Analyzing the Writing Task Understanding what the writing task asks you to do is the first imp