jayceebey04 jayceebey04
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

(b) Ashley bought 21 pounds of flour for $9 br />
How many pounds of flour did she get per dollar?

pounds per dollar

Respuesta :

ma44857
ma44857 ma44857
  • 04-03-2022

Answer:

She got 2.3 pound per dollar

Step-by-step explanation:

Because 21/9 is 2.3

Answer Link

Otras preguntas

Find the area.9 cm4 cm12 cm6 cm3 cm​
Please! Help! Thanks!
How much force is exerted on one side of an 8.50 cm by 11.0 cm sheet of paper by the atmosphere? How can the paper withstand such a force?
The amount of time it takes to switch between sending and receiving in half-duplex transmission is called the propagation delay. True False
what are 3ways to write a ratio​
Which example would be best formatted as a persuasive message? a)Response to request for information about equipment b)Encouragement to join company-sponsored
Cost of production reports can also be used to compare the materials output quantity to the a.administrative staff input quantity. b.materials input quantity. c
A drowsy cat spots a flowerpot that sails first up and then down past an open window. The pot is in view for a total of 0.50 s, and the top-to-bottom height of
12 ROOT3 PLUS 5 ROOT 2 DIVIDED BY ROOT 48 PLUS ROOT 18 PLEASE RATIONALISE THE DENOMINATOR
why is the preparation of a set of standards important?