samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

Write an explanatory essay on the harmful effects of plastic packaging
I NEED HELP LOLLL What is the value of g(-4)?
What is the domain if the rational expressions X(x-2/(x- 2)(x+ 3) and x/x+3 are equivalent? A. all real numbers except -3 B. all real numbers except -2 C. all r
Heyyy I’m bored wha y’all doing
which painting is better give ur percentage to our drawing​
Describe how your job(s) can shape your perceptions and assessments of your overall life satisfaction. Would the age at which you conduct a life review have any
Write 2566324 in scientific notation​
Was the Great Society Successful in furthering Civil Rights in America?
HELP PLEEES ASAP i am so lost show your work
PLEASE HELP I WILL GVE BRAINLIEST