777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

In what geographic region were Islam, Judaism, and Christianity founded
Define the main features of the Harding/Coolidge years in terms of public policy.
What makes psychoanalysis different from behaviorism?
Need help ASAP. Please! Thank u☺️
Please help me, i need help
What is the x-intercepts of the graph of y = 12x-5x-2
What tenet of native american culture and religion might have caused land and settlement disputes with white settlers?
On a percentage basis, what type of sequence comprises the most of the human genome? what type of sequence comprises the least?
Three-year-old jonathan saw fireworks that were repeatedly followed by loud fear-producing explosive sounds. the mere sight of fireworks first began to trigger
why did the russian government issue vouchers in 1992