flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

How did religions in different regions of Afroeurasia develop governments there?
Which is moved across a cell membrane through the process of facilitated diffusion? PLEASE HELP WILL REWARD A. Sodium B. Glucose C. Water D. Calcium
A local gym decides that one way to reduce its membership fees is by selling the electricity generated from workout machines back to the electricity company. To
following map? Way yoBus park toAirport​
in a laboratory, you determine that the density of a certain solid is 5.23×10−6kg/mm3. Convert this density into kilograms per cubic meters.
ten bags of sugar weigh 1 kilogram how many gram does each bag of sugar weigh
Which European country had a respectful and cooperative relationship with the Mississippians?
MUTIPLE CHOICE AND GIVE A BRIEF EXPLANATION PLEASE!!!
what is the largest digit to be placed on the blank in the 5 _,310 to make it divisible by 6?​
PLEASE HELP ASAPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A way to reduce photo noise is to: Look for a brighter light source Use a camera w