kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

What measurement is the quantity of mass per unit volume
Employees who demonstrate divided loyalty or allegiance to the u.s. may attempt to access sensitive information without what?
qualities of a stone that make it a gem stone
Why types of jobs were created by the Industrial Revolution
Can someone solve this for me? Thanks.
what is the volume of the rectangular prism? A. 138 yd^3 B. 63 yd^3 C. 22.5 yd^3 D. 7 yd^3
Which branch of government would decide the value would be placed upon money? A.executive B.federal C.judicial D.legislative
The electron configuration for Helium (He) is shown below. 1s2 Which diagram shows the correct distribution of electrons in the electron shells of
which is a reactant for the photosynthesis reaction
The body's backup system of respiratory control, which is based on low concentrations of oxygen in the blood, is called the