joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

Please help me Look at the image
Help help me help me pleaseeee please help
Solve for x A) -5 B) 2 C) 5 D) -12
please guys i really need help
A rectangle has an area of 48 square feet and a perimeter of 32 feet. Which of the following could be its dimensions? 12 ft and 4 ft 6 ft and 8 ft 2 ft and 24 f
Question 5 of 5 Which item is not important to have in order to be prepared for an earthquake? A. First aid kit B. Fresh vegetables C. Flashlight D. Blankets PL
power of a crane is 25000 watt calculate the time required by it to lift a load of 6000 kg up tp the height of 20 m​
Can someone plisss help me? Create 5 ecuations that the value of the variable give me -1 IT HAS TO HAVE VARIABLE IN IT like x or y
please help im being timed on this and need to get my grade up
What’s the product of each question ?