mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

John says the transformation rule (x, y) to (x + 4, y + 7) can be used to describe the slide of the pre-image (4, 5) to the image (0, –2). What was his error?
what is the force required to move a load 50kg through a distance of 1000cm in 5 seconds
Which of the following is most appropriate for the closing in a business letter? Got to go, Nice knowing you, See you soon, Yours truly,
The table below shows the radius y, in inches, created by growing algae in x days: Time (x) (days) 1 4 7 10 Radius (y) (inches) 1 8 11 12 Part A: What is th
I need help with this question
Can someone help me with this question ? Thanks!
The end-product(s) of aerobic glycolysis is (are):
what were journalists who publicized the problems of American society called? A.Muckrakers B.Publicists C.Publishers D.Whistle blowers
A(n) ________________ is a software tool for specifying the content and format for a database report.
Where should the point P be chosen on line segment AB so as to maximize the angle θ? (Assume a = 4 units, b = 5 units, and c = 9 units. Round your answer to two