Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

7,707 ÷ 24 what does this Equal and what is the remainder?
What is the definition of reform?
help pls Which of the following would NOT demonstrate the human-environmental interaction theme of geography? A) how the environment has been changed by people
Read the passage. Which paraphrase is the most useful for understanding the instructions? It is important to repot plants to maintain healthy growth. First, che
An agreement that requires employees to settle disputes with their employer using arbitration instead of a lawsuit is known as
Brainliest if correct
The sum of 2 numbers is 32. Their difference is 30. What are the 2 numbers? Show all work
how do u formulate a hypothesis for tropical cyclone​
As an anti-federalist, he had the support of the South agriculture but not the North businesses.
Please help!! Due tomorrow!! 18 points