ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

A restaurant introduced a new menu that has 20% more dishes then the previous menu the previous menu had D dishes witch of the following expressions represent h
__________ constitute the largest non-hispanic immigrant population from the caribbean. haitians jamaicans cubans kenyans
What are the steps of the water cycle and how do they work?
Who were the Fenians?
What was the unemployment rate in 1933? about 50 percent about 5 percent about 25 percent about 10 percent
giving feedback through out gymnastics unit is what type of evaluation​
Your family values education, but your younger brother is a very poor student and has always been a poor student. his global self-esteem is quite high. how can
Which is a feature of permanent insurance? A. It includes an investment component. B. It provides protection for a specific period. C. It costs less than ot
Describe the transformation that occurred on f(x) to create g(x). Tranlslated: A. 6 units to the right B. 6 units to the left C. 7 units to the right D. 7 unit
whats is the median in problem 2​