KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

can you please help
I need this done ASAP
HELP HELP HELP!! I NEED THESE QUSTIONS ANSWER!! 1.Why do organisms do Meiosis? A.To make more skin and muscle cells in their bodies B.To make gametes (sperm or
“With the help of the Lord of Heaven, who in heaven and earth conquers all, Ezana, king of Axum . . . by the power of the Lord of the Earth . . . burnt their to
7 × (–3) × (–2)2 = ? A. 84B. 48C. –84D. –48
How long is a wire reaching from the top of a 12-foot pole to a point 6 feet from the base of the pole? a. 3√2 feet b. 6 √5feet c. 6√3 feet d. 6 feet
PLEASE HELP!!!! (13 POINTS!) What triggers the reactants in the Stroma? Is it light or some other factor(s)? If not light, list the factors that trigger the r
plz plz help due by nov 7
No one is gonna help i bet ;(
which best describes the relationship between the fourteenth amendment and the african american civil rights movement