HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

What is .49735 written in scientific notation
How do I solve 3a=57
Which was not a source of weakness in the U.S. economy during Herbert Hoover's presidency? A. business owners paying workers unjustly low wages B. government pr
What are the two most reactive groups of elements in the periodic table?
How do you multiply 2/9 x 3? I got 6/9 and my teacher says that your numerator has to be bigger than your denominator. Plus I have to simplify
Which of the following is not a type of mass movement that results from the force of gravity? A Creep B Mudflow C Landslide D Deflation
Translate into an expression: Two more than a number x squared.
Two fifths of the instruments in the marching band are brass, one third are percussion, and the rest are woodwinds. A. What fraction of the band are wood winds
Are earthquakes scattered randomly around the earth
When scientists analyze a rock for its age they are able to determine what events occurred and how it affected life. What do scientists deduce from this? A. ove