demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

what is an equivalent expression to (24a+56b)
a pipe is leaking at 1.5 cups per day.about how many gallons per week is the pipe leaking
is 2/9 closest to 0 1/2 or 1
Which word in the sentence is the conjunction? The wind was strong, and the rain was quite heavy. A. strong B. and C. heavy D. quite Please Help ASAP
which of the ordered pairs in the form (xy) is a solution of this equation? 6x - y/2 =14 (-9, 3), (2, - 4) A. Neither is a solution в. The first is not a soluti
Why do basil 1 and basil 2 typify Byzantine emperors?
Which of the following is true of the Supreme Court's decision in Brown v. Board of Education of Topeka? A. It declared that segregated schools were inherently
What is the greatest common factor of 117 & 351 And What is the greatest common factor of 35 & 149
What are two ways in which simple villages became more complex
You have 44 text messages in your inbox. Your inbox is 88% full. How many messages can your cell phone hold?