cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
How are the fictional and nonfictional texts in The People Could Fly similar?
4. What was the effect of his condemnation of blood sport?
A fictional story of a teacher and the spirit of a Hessian soldier from the American Revolution. A narrative primarily set in the New York wildemess during the
Why are the cave paintings of early humans significant? They give directions to rivers or hunting grounds. They show the original calendars. They show results o
What should be done first to evaluate the expression? 6+8+ 4+ (4 x 5)2
What are the six segments of the travel industry? Give examples of each. Actual examples please
HCPS Algebra Which equation represents the line that passes through the point (-3, 2) and has a slope of 2? A.y = 2x + 1 B.y = 2x - 4 C.y = 2x - 7 D.y = 2x + 8
The Tell-Tale Heart Story, Why does the narrator kill the old man? Please support with evidence.
ramon has 8.35 kg of sugar he wants to put sugar in a container that holds 2.5 kg how many containers does he need
The fluctuation of water depth at a pier is shown in the figure below. One of the following values gives the positive difference, in feet, between the greatest