Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Jane watched one television program for 1/4 of an hour and then changed channels to watch another program for 20 min. Write an equation to describe the fraction
two forms of solid carbon diamond and graphite different in their physical properties due to the differences in their
A shop is giving 20% discount in a sale. A shirt in the shop normally costs $60. How much does it cost in the sale?
find the derivative of ((t^4-6)^3)*((t^3+6)^4)
what is the time interval between the release of the ball and the time it reaches its maximum hieght? the acceleration gravity is 9.81m/s^2 and the maximum heig
Prove that 2n + 1 ≤ 2n for n ≥ 3
How do you write 1.075 in 2 other forms?
write the rate 1/7 inch ----------------- as a unit rate 1/14 minute
how are plains formed
Describe the differences between a prokaryotic and a eukaryotic cell, and identify their parts.