Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

explain how adding labeled glucose molecules to the culture resulted in labeled glycogen and describe what happened to the labeled glucose molecules during the
What is the first law of motion?​
inappropriate parenting styles​
What is the range of this data set? 64°, 72°, 74°, 68°, 70°, 68°, 68°, 75°, and 44°
1) Why did the government implement a draft during the Vietnam War?
why is it beneficial for scientists to understand how other organisms are able to edit which proteins are created
Use the function below to find f(-4). fx) = 2^x
A program checks to see if the input is valid using numbers operators logic output​
i am stuck on this question please help me
List and explain three separate laws that targeted respective ethnic groups