barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

During the 1920s, the National Association for the Advancement of Colored People (NAACP) devoted most of its energy to A) ending the "white primary". B) ending
Solve x2 − 7x + 12 = 0. a. x = −3, x = −4 b .x = 3, x = 4 c. x = 2, x = 6 d. x = −2, x = −6
What kind of food would you suggest to your client on a hot day in the southwest? A. Cold food B.rich food C.light food D. Warm food E. Kosher food
Ms. Acosta received a job as a teacher with a starting salary of $34,000. According to her contact, she will receive a 1.5% increase in her salary every year. H
HELP URGENT NEED HELP PLEASE
Which voice part often sings pitches written on a clef with its own name? (20points) soprano alto tenor bass
According to lanier what motive did eve have for tasting of the tree of knowledge
Decide whether the sentence is grammatically CORRECT or INCORRECT as written. A Juan le gusta ir de vacaciones. correct incorrect
The chain of events in a story is known as the _________
What can the size and shape of a sand dune tell you about how it was formed?