princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

definition pros cons parliamentary democracy presidential democracy
8 7/8 + (7 5/6 − 2 1/3)
The chemical equation for a reaction between nitrogen and oxygen is shown. N2 + O2 → 2NO Based on the diagram, which statement best describes the energy change
The above figure is a special trapezoid. Explain the relationship between the m∠B and m∠C.
Simplify the expression: square root of 2 over 7
what are similarities between traditional and hydroponic farming?
May you please solve my equation 6e+2+82=180
Factor the expression completely: 40-5x
please help :(( find the perimeter of this figure 25yd, 25yd, 40yd image attached
Read these sentences. In a survey, 75% of the student body said they would vote for the bear as the school mascot. This fills me with _______! Choose the word