Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It takes 36 minutes less time to travel 120 miles by car at night than by day because the lack of average speed at night to be 10 miles per hour faster than in
Simplify the following expression a3b2 divided a2b
A writer claims that space travel is too dangerous. Which of these statements is a counterclaim to that claim?
What is the greatest common factor of 18 and 45
The dangers of drug dependence and addiction?
Why is it useful to look at each of these parts individually?
The enzyme that converts information stored in rna to information stored in dna is
What is the name of this?
_____ are rules that prevent the creation and behavior of monopolies.
Help help. I’m confused