giannamercado49
giannamercado49 giannamercado49
  • 02-08-2017
  • Mathematics
contestada

1)broccoli is 4lbs for $5 if she buys 3 pounds how much will it cost 2) if she buys 4.2 pounds of it what will be the cost

Respuesta :

percypercy168otvzio
percypercy168otvzio percypercy168otvzio
  • 02-08-2017
$3.75 for 3 pounds
$5.25 for 4.2 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What geographic feature made early Americans consider isolationist policies? a.having deserts on the Mexican border b.having fertile agricultural land on the At
What were the two primary drawbacks to the American Industrial Revolution?
twelve and three tenths more than five and thirteen thousandths of a number d is equal to fifteen and three hundred two thousandths. what is the value of d?
how to find the equation of a line passesthrough (1,4) and is parallel to y=-4x-5
PLEASE HELP!! In a recent student government election, the ratio of students who voted for the winner to all the students who voted was 0.88. The number of stud
sand dunes that form scalloped rows of sand at right angles to the wind are called?
Can someone please help me!!
Supply the missing reason (s) for the given proof number 14
Which of the following territories did the United States acquire as a result of the Spanish-American War? Samoa Puerto Rico the Virgin Islands the Midway Island
how many quarter hours are in 5 hours