jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

L 4.2.4 Quiz: Organized Labor Question 4 of 10 Why were children considered to be good employees?
Write the equation of the circle graphed below.
Which table describes a function?
What is the maximum mass of ethyl alcohol you could boil with 1000 j of heat, starting from 20°c?
From the PC or Laptop, open a web browser and navigate to cisco. Srv. Open the link titled A small page. What is the message displayed on the page
Consider the set of all sets of exactly three integers. Select all true statements about the set .(a) is infinite(b) is finite(c) is countably infinite(d), wher
How to tell if the self ionization reaction is endothermic
From the ITAdmin workstation, use the tracert command to identify the devices in the path between ITAdmin and a remote computer on the internet that has an IP a
What does the banding in the chromosome represent?
Acidosis has what effect on the resting membrane potential of nerve cells?.