njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me with this please quick
PLEASE HELP QUICK X= -3 What is: 2 X + X = ?
Describe how our bones move
is it possible for Transnet to make economic loss in the short-run?Briefly motivate with the aid of a graph
The Athenian ruler who is credited with establishing the democratic system of governmen
A jar is filled with red, blue, and green marbles. Half of the marbles are red. One third of the marbles are blue. One sixth of the marbles are green. What frac
PLEASE HELP!! I'm confused because I know that the conjugated form for "yo" is digo, but I think it might be decir also because its translated as I have to tell
Wildfires in the United States covered three and forty-two hundredths million acres one year. The second year, they covered eight and seventy-one hundredths mil
t number of rows that will be needed to seat everyone?
how many years passed between tge adoption of the declaration of Independence and the ratification of the u.s Constitution