makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

When cooked, 85% of the kernels in a bag of microwave popcorn popped. There were 120 kernels of popcorn in the bag. How many kernels popped? A. 102 B. 105 C. 14
what is the value of the dependent variable if the value is 0? f(x)=-13x2+5x-2x+8
What is the meaning of the unknown factor or quotient
The area of a wall mural is 299 square feet. The height of the mural is 13 feet. What is the length of the mural?
¿Qué no debe estar en la mesa? A. el tenedor B. el plato C. la sal D. el camarero
The leg's force forward on the foot= 500N The foot's force forward on the ball= 500N The ball's force back on the foot= 500N What is the net force on the ball?
An analysis of an oxide of nitrogen with a molecular weight of 92.02 amu gave 69.57% oxygen and 30.43% nitrogen. What are the empirical and molecular formulas f
Sara spent half of her allowance going to the movies. She washed the family car and earned 9 dollars. What is her weekly allowance if she ended with 16 dollars
what was the third part of james k. polks war plan
a man hits a golf ball (0.2kg) which accelerates at a rate of 20 m/s what amount of force acted on the ball