mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

How do variations in temperature affect the altimeter?
1=x^2 Solve for X. Y=x^2-1
According to Dr. Friedman, European monarchs tended to be
Difference between ionic product and ksp
if a baseball is thrown upward with a speed of 36.6 m/s, how high will it go? How long will it take to reach the top of its trajectory?
If P(A) = 0.37, P(B) = 0.6 and A and B are independent, what's the P(A and B)?
One of the solutions to the equation 5x^2+b x+12 = 0 is − 4/5. Find the value of b .
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
What number gives a result of − 5 when 9 is subtracted from the quotient of the number and 4 ?
14. A rectangular plot of grass 25m by 22m has a gravel walk 1.5m wide all around it on the outside. Find the area of the gravel walk.​