boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

1.At the news conference, several reporters didn't get clear answer to _____ questions.Immersive Reader (1 Point) theirs their his or hers his or her 2.I have a
3. Nina has $20.14 in her purse. She buys lunch for $9.67. How much does she have left?
What is the constant term in the perfect square that starts with x2-4x
How is “The Veldt” an example of dystopian literature? What do you think Bradbury has to say about the risks of technology?
You can make ___ at home.
When Kushagra took an IQ test that was not in his native language, he consistently scored in the 90-to-95 range. However, when he was given a similar IQ test in
Quadrilateral BEAR is inscribed in circle o, What is the measure of R?
For the data set below which of the following measures is greatest? 3,3,4,5,6,8,16,20
How many terms are in the algebraic expression 1 1y+3
Answer and explain your answer: antibiotics can treat bacteria or virus causing illnesses?