herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

How do you fix the column headings to stay at the top, when you scroll down?​
It’s Integrated Chemistry
he plays __ good well
Give at least one example of each of the following: -codominance -incomplete dominance -multiple alleles -polygenic inheritance
30008876543*98765435678
It is a British penny with King Edward VII in elegant profile, but his image has been defaced in what was then a criminal act. Stamped all over the king’s head
Translate to an algebraic expression The puppy currently weighs 15 pounds. Every month his weigh increases 3 bs. Write an expression to represent the weight of
15 POINTS Describe the steps of the check clearing process.
please help me :) Consider the program segment below. Assume k is a positive number. for (int i = 2; i <= k; i++) if (nums[i] < someValue) System.out.pr
Who was elected president of the Confederacy?