niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

Three friends go bowling the cost per person per game is $ 5.30 the cost to rent shoes is $ 2.50 per person.Their total cost is $ 55.20 how many games did they
Sentence using "preliminary"? Please use an easy one so I can actually draw it, too :PThanks in advance :)
where are chromosomes found in eukaryotic cells
Which religion has a cultural landmark the dome of the rock
Serous membrane is what type? Epithelial or connective?
what is the percent notation for 6.4%
What is the percentage increase from 200 to 280
What is the smallest multiple of 6 and 10
Add and simplify 9/16 + 1/2= ?
A rectangular bedroom floor has an area of 100 square feet and a length of 10 feet. What is the perimeter of the floor?