23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

A rectangle with area 126 square inches has a length that is four less than two times the width. Find the length and the width of the rectangle.
8. Consider the diagram below. Solve for k.
A student evaluated -4+x for x = -9 1/2and got an answer of 5 1/2? What might th student have done wrong.
At which of the given values is the graph discontinuous? will report if links is put as an answer.
Una estufa funciona con una tensión de 230 v, a la cual la intensidad que circula por ella es de 8000mA.¿Cuál es la potencia de la estufa?
At rest the lens of the eye will be more round when the ciliary muscles are contracted true or false
which technique is used for the separation of leaf pigments​
can someone pleasee help ill choose brainliest if besttt
MY FELLOW BTS ARMY'S WHERE YOU AT ? ​
X A regular heptagon has a side of approximately 4.3 ft and an apothem of approximately 4.5 ft. Find the area of the heptagon. X 1+1 2. X 4.5 ft 4.3 ft Any know