winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Translate to an algebraic expression and simplify: the product of 8 and -13
the pediatric emergency room nurse recognizes that parents are often anxious about the treatment and prognosis of their child. which supportive statements would
According to the article, elements are named by the number of protons in the nuclei. Which paragraph BEST supports the idea outlined above? A The periodic table
inca civilization was structured as
find the LCM of 34,40,168​
Maker the subject of this formula. V = ³√p+r?
two sets of solid, double, yellow lines that are two or more feet apart: may be crossed to enter or exit a private driveway. may not be crossed for any reason.
Factor x^4y^2+x^3y^3​
Choose the word opposite in meaning 1) CONCILIATION a) Dispute b) Irritation
Should Stargirl have changed to try to become more popular?