mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

Consider parallel lines cut by a transversal. Parallel lines q and s are cut by transversal r. On line q where it intersects line r, 4 angles are created. Label
Graph the line with slope 1/4 and y-intercept -8
What is the change in freezing point, ATf, when the 0.195 m aqueous solution of K2S dissolves into 3 particles?
Select examples of software Mouse Computer programs Applications Monitor Photo editing program
PLEASE HELP ME WITH THIS ASAP
When in a room full of people You often rely on other people to be the ones to start a conversation and keep it going. You need no start whatsoever and are the
What is the process of ensuring that corporate security policies are carried out consistently?
4sin2xcosx+sin3x=sin<3,14+x>
Suppose that the federal administration plans to fight a deep, ongoing recession with a nationwide plan of increasing infrastructure. Congress approves it and a
What is the correct order for respiration?