hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Gene starts from home and travels 3 miles north to the shopping mall. From the shopping mall, he travels 2 miles west to the library. Then, from the library, he
Please help !!! I know nothing about limits
an oil company conducts a geological study that indicates that an exploratory oil well should have a 20% chance of striking oil. assuming independence, what is
militarism definition
PLEASE UNSCRAMBLE WORDS AND PLACE IN ORDER
For what values of the variables are the following expressions defined? 5y+2
Charge is placed on two conducting spheres that are very far apart and connected by a long thin wire. The radius of the smaller sphere is 5 cm and that of the l
The mapping of DEFG to D'E'F'G' is shown. 2 parallelograms have identical side lengths and angle measures. The second parallelogram is a reflection of the first
help will give brainliest
Humans during the Paleolithic Era used fire for each of the following purposes except A for cooking meat B. for use as a weapon C for heat and warmth D for trea