Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
The major elements of organic molecules is carbon identify three other carbon is normally bonded to
According to the Egyptians, what did the flooding of the Nile accomplish?
Help!!!!!!! plz help me!!!!! i really need this work!!!!!
How does thomas jefferson's declaration of independence echo the ideas of john locke?
Evoking the sense of common bond among listeners advances which goal of decorum
Everything because life is really hard and hella boring and stupid lol ☺️
Matt uses a compass and straightedge to construct parallel lines. Annie uses technology to construct parallel lines. In your own words, describe how Matt's cons
A Web music store offers two versions of a popular song. The size of the standard version is 2.8 megabytes (MB). The size of the high-quality version is 4.6
How much information is enough for an accountant to comply with the full disclosure principle?
ABC and EBF are a pair of vertical angles; mABC = 3x + 8 and mEBF = 2x + 48. What are mABC and mEBF?