chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

Which causes athlete’s foot?
43.586 rounded to the nearest tenth
What is the value of (-4.5) (-8.25) ? Please!
Which digit in the number 53,941 would be changed to form 58,941? How would the value of 53,941 change?
How to do 103,727,495 in expanded form
43.586 rounded to the nearest hundredth
A meal of a chicken sandwich and some pasta salad had 150 grams of carbohydrates. The pasta salad had 30 grams more than twice the grams of carbohydrates in the
What was the casta system, and why was it created?
-3/4 (-4) please provide answer and how to solve it
write down everything you know about the equation y=mx+b. you should include what this general equation represents,as well as what each of the different letters