jhonyy16 jhonyy16
  • 03-03-2018
  • Mathematics
contestada

isabella bought one chocolate pie for 88 cents and one cookie for 65 cents. how much did isabella spend ?

Respuesta :

PandoraHearts
PandoraHearts PandoraHearts
  • 03-03-2018
153 cents or $1.53 sorry if I'm wrong
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-03-2018
88+65=153

153 cents

Or

$1.53
Answer Link

Otras preguntas

what's the answer 375=20g+75??
What is the unit rate if 12 pairs of socks sell for 5.79?
which dispute with Britain was settled in 1846
FACTORISE THESE REALLY STUCK 2X^2+5X+2 2W^2+5W-3 3A^2+14A+8 30Z^2-23z+2 8Y^2+23Y-3 6P^2-PWQ-Q^2
What is the sum of 3 sixteen and 2 nines
Two right triangles with the following dimensions are graphed with their hypotenuses on the same line: triangle X: horizontal leg measures 4 units vertical leg
What is the unit rate if 12 pairs of socks sell for 5.79?
If an Arctic polar bear is transferred to a zoo in tropical Singapore, it will not be able to survive. What could be the reason for this? a-tolerance only for c
Which statement about the cell wall is true? a. It controls protein synthesis. b. It gives the animal cell its shape. c. It is surrounded by the cell membrane.
Round 8.61 to the nearest tenth.