aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

What were the effects of the Transportation Revolution
Which is an act of violence that can occur during daiting
What is the purpose of using reverse transcriptase? A. To make copies of RNA B. To make mRNA from DNA C. To make DNA from mRNA D. To make copies of DNA
Write a chemical equation depicting what happens to the salt in water
Which graph represents the solution set of the inequality x+2 greater than or equal to 6
expand and simplify 2(5x+4)+3(2x-1)
(04.05 MC)Which of the following is a solution to this inequality?[tex]y < \frac{2}{3} x + 2[/tex]A.(0,3)B.(-3,1)C.(3, 5)D.(1,2)​
Explain one way in which opportunities for women and minorities changed during the war.
simplify the following (the 7^5)^3
Which of the following is NOT true about the absorption of fats? a. Fatty acids dissolve into the epithelial cell membrane. b. The epithelial cells re-synthesiz