AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
A wire 73.6 cm long carries a 0.720 A current in the positive direction of an x axis through a magnetic field with an x component of zero, a y component of 0.00
A cylindrical package to be sent by a postal service can have a maximum combined length and girth (perimeter of a cross section) of 144 inches. Find the dimensi
Both south and North America share the feature of having socialist leaders
A population has a mean of 84 and a standard deviation of 12. A sample of 36 observations will be taken. The probability that the sample mean will be between 80
(3a-2b)(3a+3b) so this is foil but i always get messed up on it does anyone now how to do it
the larger of two consecutive integers is 7 greater than twice the smaller. Find the integers. A. 4,5 B. -8, -9 C. -5, -6
What was the decision in the Supreme Court case Korematsu v United States?
HELPPP How could you use biotechnology to protect a plant from insect damage? A. add naturally produced anti-insect chemicals to the soil B. insert genes that
Suppose that E and F are two events and that Upper P left parenthesis Upper E and Upper F right parenthesis equals 0.1 and Upper P left parenthesis Upper E righ
1 Point What type of reaction is represented by the general equation shown below? XY → X+Y O A. Double-displacement O B. Combustion O C. Single-displacement O D