dianav2 dianav2
  • 05-04-2018
  • Mathematics
contestada

shelia bought 10 1/2 oz almonds for $3.36 how much did the almonds cost per ounce

Respuesta :

iTSjUstRyaNt
iTSjUstRyaNt iTSjUstRyaNt
  • 05-04-2018
Let’s set 10 1/2 to a decimal since the cost is in decimal too
10.5 divided by 3.36
$3.13/oz.
Hope this helps!
Answer Link
fatima456 fatima456
  • 05-04-2018
It would cost $0.32 an ounce

here is how I git that answer 

$3.36/10.5 = $0.32


Hope this helps :-)



Answer Link

Otras preguntas

need help plez fast like now
Marissa drove 3000 miles in 75 hours. At this rate, how long will it take her to drive 4000 miles?
How far would you have to travel in order to take part in the following sports? Swimming Tennis Golf Sailing Hockey Weight training Cricket Horse riding Plzz
If you may, I don't know how to graph. Thanks~
Who is a Cowboys fan if soo they are trash
I NEED THESE ASAP PLEASE!!!! I WILL MARK A BRAINLIEST... Magnesium and Chlorine are chemically bonded. Which type of bond holds them together? ionic covalent n
why does Romero believe the Boston bombers had some level of experience in creating bombs?
Please give me the correct answer ​
The dimensions of a standard tennis court are 36 ft. 78 ft. with a net that is 3 ft. high in the center. The court is modified for players aged 10 and under suc
Based on the case, you might describe the generic strategy of Allegiant Airlines as:__________.