austinandmomonl austinandmomonl
  • 04-05-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 15 pounds (lb) of sugar cost $3: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb $1 $1 $1

Respuesta :

natashadavidsoow6ogc natashadavidsoow6ogc
  • 04-05-2018
by the way you are saying it the answer would be 0.20
Answer Link
xiangeneration
xiangeneration xiangeneration
  • 15-11-2020

Answer:

true

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help please if you can
A soccer team is having a car wash. The team spent $80 on supplies. They earned $350, including tips. The team's profit is the amount the team made after paying
when a 5.0kg cart undergoes a 2.2m/s increase in speed, what is the impulse of the cart
Please explain the answers!
In the 1980's, Congress authorized the U.S. Department of Energy to build the WIPP facility in the Chicuahuan Desert in New Mexico. What is the purpose of WIPP?
The area of a rectangle is 10 cm^2. One side of the rectangle is x cm. Express the perimeter of the rectangle in terms of x and show that this rectangle cannot
How many moles are in 250 grams of tungsten (W)? * 4.4x10^23 moles 4.2x10^23 moles 0.7 moles 1.4 moles
which of the results of cultural blending do you think has the most lasting effects on a country
Roger could feed 5 walruses with 4 kilograms of fish. How many walruses could he feed with 7.2 kilograms of fish?
Flock X Flock Y Flock Z Total Pieces of Food Eaten (from previous page) 147 93 60 Food Percentage* % % % Simulated Number of Birds in Flock for 3rd Generation**